Založ si blog

Bodanie sa štetcom v detskej televízií? To nie je vtip, ani nepodarený.

Detské televízie vysielajúce v slovenskom jazyku a vkladajúce do programu výučbové anglické výučbové programy sú určite vítaná záležitosť. Jednou z takých je aj LALA TV, ktorá začala vysielať v roku 2019.

Kedže mám doma takmer dvojročného syna, niekedy detskú televíziu sleduje a ja s ním. Okrem spievajúcich prasiatok, autíčok a zvláštne znejúcich animovaných piesní, sa do programu dostal aj klip kde vystupujú dvaja mladíci a spievajú na námet piesne „Hej sokoly“ o strastiach školskej dochádzky. Tá pieseň je hrozná, ale to by mal hodnotiť niekto veci a kritiky znalý a samozrejme treba vziať do úvahy, že predsa ide o detskú televíziu. No narážame tu na to, čo keď som videl, tak som myslel, že mám vidiny.

Určite si pamätáte smutný príbeh z Topolčian z roku 2006, kde žiak bodol spolužiaka štetcom a ten následne zomrel. Totiž v spomínanom klipe po šarvátke štetcami jeden z účinkujúcich akože bodne druhého za lavicou do hrude. Viď obrázok 

Určite sa dá pochybovať o tom, či táto scénka nenapadla režisérov spontánne, nevediac o tomto príbehu. Osobne sa prikláňam k tomu, že nie. Koho by vôbec taká sprostosť napadla. Aj tá skutočná udalosť bola tak ako veľmi nešťastná, tak aj ojedinelá. Umiestniť takéto scénky do klipu, ktorý je určený detskému divákovi je prejav toho najzúfalejšieho cynizmu a je to vrcholne nemiestne.

Považujem za nutné poznamenať, že sám som fanúšikom cynického, občas čierneho humoru a sarkazmu. Avšak ak niečo mierime deťom, treba uvažovať nad tým, čo im odovzdávame. Otázka:“Čo z nich vyrastie?“ totiž nie je žiadne klišé. Sprostredkovávať im zábavu narážkou na udalosť, po ktorej zomrel trinásťročný chlapec a smiať sa pri tom, nie je najlepšia cesta k výchove lepšej generácie.

Snáď sa aj v LALA TV na týmto zamyslia a tento klip nahradia nejakou vtipnou, edukatívnou vložkou. Verím, že o ne nie je núdza. Predsa, objavujú sa aj vo vysielaní LALA TV.

5733
87

Odpolitizovanie odborov je podmienkou ich prežitia a prestíže.

12.06.2020

V odboroch na Slovensku sa toho od roku 1989 udialo veľa, čo však húževnato pretrvávalo ako status quo, bol postoj zaujímavej časti občanov k odborom, ako k prežitkom socializmu a ich spájania s ROH a komunistickou stranou. Niekto si potom zrejme povedal, že toto nestačí, onálepkujeme sa pre istotu ešte raz a podpísal dohodu so stranou Smer-SD. Okrem toho si táto Dohoda [...]

„Flexibilný zákonník práce a pracovno- právna legislatíva“ – Sulík opäť odkrýva Eldorádo kapitalizmu

19.04.2020

Z programového vyhlásenia vlády vyberáme: „Kľúčový je flexibilný zákonník práce a pracovno- právna legislatíva, ktorá je dôležitá počas konjunktúry, ale ešte viac počas krízy a pre prispôsobenie sa novým podmienkam po kríze.“ Presne tieto parametre má pracovná legislatíva v USA. Podľa niektorých prognóz tu nezamestnanosť presiahne hodnoty [...]

Všetci premiérovi nepriatelia.

13.04.2020

Včera sa na sociálnej sieti objavil pomerne virálny príspevok obhajujúci premiéra Matoviča a poukazujúci na stálekritizujúcu náturu občanov. Nemieri príliš presne. Totižto, od súčasného premiéra nikto neočakáva, že bude Milanom Hodžom dnešných dní. Každý príčetný človek chápe, že prebral krajinu v nie veľmi závidenia hodnej situácii s prázdnym skladom ŠHR, [...]

Vrbové Hudba Festival koronavírus

V sobotu na koronavírus otestovali vyše 800 ľudí, 15 bolo pozitívnych

05.07.2020 09:46

Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1 466 ľudí, nepribudli noví vyliečení pacienti.

boris kollár

NÁZOR: Ako sa .Boris Kollár zaťal a koalícia dostala K.O.

05.07.2020 09:25

Na počiatku bolo slovo. Vlastne status Igora Matoviča. Keď kontrolovať diplomovky, tak všetky. Keď brať tituly plagiátorom, tak všetkým. A videl Igor Matovič, že dobre bude.

fontána diTrevi, koronavírus

ONLINE: Talianom rastie počet nákaz v dovolenkovom regióne

05.07.2020 07:30, aktualizované: 08:49

Letné uvoľnenie predtým prísnych reštrikčných opatrení pre koronavírus v Európe je cítiť v dovolenkových oblastiach.

invalid, opatrovateľka

Seniorom chýba voľnosť, domovy starkých držia pod zámkou

05.07.2020 05:00

Cítia sa ako vo väzení. Chýba im rodina, najbližší kamaráti. Pritom nič neurobili. Iba majú viac rokov a v ostatných mesiacoch boli najohrozenejšou skupinou.

Martin Čech

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 52016x
Priemerná čítanosť článkov: 4335x

Autor blogu

Kategórie